blog.cioswnos.pl

Raz, dwa, trzy… ZUS nas starszy…

przez on 08 maj 2010, w kategorii Ogólne, Wolność finansowa

Artykuł zainspirowany artykułem w Gazecie Wrocławskiej – Tylko 800 zł emerytury. Tyle zapłaci nam ZUS. Możemy w nim przeczytać, iż ZUS zabrał się za edukowanie obywateli. Już niedługo możesz spodziewać się w swojej skrzynce listu informującego, iż Twoich obywatelu oszczędności zostało tak niewiele, że możesz liczyć tylko na waciki. To ja postraszę jeszcze bardziej. Obywatelu – nie licz na ZUS! Nie dostaniesz nic! 0, nul, nil, nada. Dzięki temu nie będzie dla nas zaskoczeniem nasza przyszła zapomoga (tak, bo emeryturą to tego nazwać nie będzie można). Zresztą pisałem już o tym jakiś czas temu – Nie licz na ZUS. Licz na siebie.

W takim układzie jeśli będziemy mieli odłożone nasze własne oszczędności czy w inny sposób będziemy zapewniać sobie odpowiedni dopływ gotówki, wszystko co przyjdzie z ZUS będzie dla nas tylko dodatkiem. Głupotą jest zdawanie się na tylko jedno źródło finansowania naszego czasu emerytalnego. Zresztą, każdy kto interesuje się tą tematyką raczej nie ma w planach pracy do 65 roku życia. A więc możliwe, że nawet nie będziemy się kwalifikować aby tę zapomogę otrzymywać. Ja przynajmniej do tego dążę.

Ironią jest oczywiście, że ZUS nie ma pieniędzy na emerytury ale oczywiście na wysłanie 17 milionów listów! Brawo!

I na koniec jedna prośba. Nie róbmy jak to jest w naszym, polskim, zwyczaju – narzekanie, narzekanie a potem potulne przyjęcie tego wszystkiego i pokora. Stanowczo wyraźmy nasz sprzeciw zagrabianiu naszych pieniędzy odpowiednio głosując w wyborach prezydenckich i do parlamentu!


Polecam książkę Myśleć jak milionerzy oraz zapisanie się na darmowe szkolenie pomagające osiągnąć wolność finansową. Niniejszy artykuł pochodzi właśnie z tego szkolenia.
Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

coded by nessus
:, , Wykop ten wpis

2 Comments for this entry

Zostaw komentarz

Szukasz czegoś?

Użyj formularza poniżej aby przeszukać stronę:

Nadal nie znalazłesz tego czego szukasz? Napisz komentarz do posta lub skontaktuj się znami, abyśmy mogli tym się zająć!