blog.cioswnos.pl

Jak ograniczyć ‘przeszkadzajki’

przez on 18 kwi 2010, w kategorii Ogólne

Przeszkadzajki to jednak z najbardziej denerwującej rzeczy podczas wykonywania zaplanowanych zadań . Każdy z nas za pewne złapał się na tym, że po powiedzeniu ‘sprawdzę tylko szybko pocztę’ okazuje się, że mija już kolejna godzina a my z naszymi zadaniami nie posunęliśmy się ani trochę do przodu.

W tym wpisie spróbujemy sobie pokazać, jak możemy zabezpieczyć się przed wpływem przeszkadzajek na naszą pracę.

Pull the plug

Jeśli twoja praca nie wymaga dostępu do sieci. Po prostu się od niej odłącz. Najlepiej fizycznie poprzez wyciągnięcie kabla. Im trudniej go podłączyć z powrotem, tym lepiej dla Ciebie, gdyż nie będziesz chciał go włączyć tylko na chwilę.

Jeśli jednak sieć jest Ci do pracy niezbędna, zablokuj wszystkie strony, których nie potrzebujesz. Facebook, nasza-klasa, bash, joemonster, gg, skype, mail – wszystko jest ok, ale nie w czasie gdy chcemy wykonać nasze zaplanowane zadania. Wiadomo, że gdy strona jest w zasięgu następnej zakładki naszej przeglądarki to trudniej jest jej odmówić. Poniżej kilka rad, jak możemy utrudnić sobie:

 1. Dla maniaków – można zablokować wpisy w pliku hosts
  127.0.0.1 facebook.com nk.pl (inne)
  Dzięki temu wszystkie adresy zostaną przekierowane na nasz komputer i uraczą nas białym ekranem.
 2. Zainstaluj programy blokujące strony
  Dla mniej zaawansowanych użytkowników istnieją aplikację, które mają za zadanie zablokowane dostępu do wybranych przez nas stron. Poniżej, krótka lista z opisem:
  BinarySwitch Eclipse – prosta aplikacja, o standardowej funkcjonalności pozwalająca zablokować strony podane przez użytkownika. (Nie działa na Vista 64 bit)
  LeechBlock – to dodatek do FF’a pozwalający na zdefiniowane listy adresów do zablokowania. Pozwala na dość zaawansowane kreowanie reguł co blokować i w jakich okresach czasu.

Na koniec jeszcze rada. Jeśli stosujemy blokowanie stron, zapewnijmy sobie łatwy sposób na powrót do ‘normalnego’ stanu pracy komputera. Jeśli przywracanie będzie bardzo wymagające, prędzej czy później zrezygnujemy z jego używania i nie będziemy blokować żadnych stron.

A jakie dla Was, drodzy czytelnicy są najskuteczniejsze metody blokowania ‘przeszkadzajek’?


Niniejszy artykuł pochodzi z darmowego szkolenia z zarządzania czasem, celami i zadaniami. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to polecam książkę ‘Działaj skutecznie’.
Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

coded by nessus
:, , , Wykop ten wpis

Zostaw komentarz

Szukasz czegoś?

Użyj formularza poniżej aby przeszukać stronę:

Nadal nie znalazłesz tego czego szukasz? Napisz komentarz do posta lub skontaktuj się znami, abyśmy mogli tym się zająć!