blog.cioswnos.pl

Załóż notes finansowy

przez on 01 kwi 2009, w kategorii Inwestowanie

clip_image001Proponuję każdemu inwestorowi śledzenie swoich poczynań w jakiejś formie, którą można później przeglądać i analizować. Proponuję założenie notesu finansowego. Niezależnie od tego jaką ścieżką pójdzie Twoja osobista kariera finansowa taki notes może Ci służyć zarówno do notowania decyzji inwestycyjnych jak i wiedzy. Ja osobiście do wszelkiego rodzaju gromadzenia wiedzy używam programu One Note wchodzącego w pakiet Office 2007. Mogę z pełną odpowiedzialnością polecić to rewelacyjne narzędzie. Jest bardzo przydatne przy inwestycjach gdyż pozwala robić wycinki ekranu dowolnej wielkości (wykresy). Dodatkowo jeśli skopiujemy kawałek strony internetowej to automatycznie zostanie wklejony link do tej strony. Dzięki temu zawsze mogę znaleźć informacje u źródeł a One Note jest jedynie kopią lub skrótem tegoż źródła. Pakiet Office jest płatny, ale do użytku domowego kosztuje naprawdę niewiele.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda jedna ze stron w moim notesie to kliknij w ten link. W notesie tym możesz zobaczyć moje rozważania nad spółką CEDC. Są tam również fragmenty Excel, w których kalkuluję ryzyko, wartości stop loss, odległości od poziomów oporu i wsparcia, itp. Postaram się niedługo przygotować taki Excel i go udostępnić, tylko najpierw muszę zrobić go przyjaznym dla ‘normalnych’ użytkowników, no i oczywiście napisać instrukcję obsługi.

Niezależnie od wszystkiego człowiek świetnie uczy się inwestycji analizując przypadki swoich błędów i sukcesów. Jeśli masz je zanotowane to jesteś w stanie nauczyć się jak powtarzać sukcesy i unikać porażek.


Niniejszy artykuł pochodzi z darmowego szkolenia z gry na giełdzie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to polecam pakiet książek o GPW.

:, Wykop ten wpis

Zostaw komentarz

Szukasz czegoś?

Użyj formularza poniżej aby przeszukać stronę:

Nadal nie znalazłesz tego czego szukasz? Napisz komentarz do posta lub skontaktuj się znami, abyśmy mogli tym się zająć!